^^ Love Asia ^^
^^ Love Asia ^^
^^ Love Asia ^^
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

^^ Love Asia ^^

!NYA NYA NYA NYA NYA!
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Miyavi- What's My Name World Tour 2011

In jos 
+2
Rika
Alli :)
6 participanți
AutorMesaj
Alli :)
Moderatori
Moderatori
Alli :)


Mesaje : 69
Data de inscriere : 06/12/2010
Localizare : prima la stânga și dai colțul xD

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyLun Dec 27, 2010 5:59 pm

Asa . .. sincer nu am vrut sa postez lucru acesta la concerte . Mi se pare mai de graba o stire xD .
______________________

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Miyavi2011
Cunoscutul rockar japonez , Miyavi , si` a nuntat deja turul in jurul lumii pe anul 2011 <33 .
Londra a fost deja anuntata , urmeaza Franta si multe alte cateva puncte de reper .
Va voi da datele concertelor si locatiile in care vor avea loc .

Bineinteles totul a inceput cu lansarea noului album , denumit "What`s My Mame? " . A castigat un premiu Emi cu acesta si multi l`au considerat un re-debut a artistului in lume :] .


* * * * * *

3/19 LONDON , HMV FORUM
3/22 Nantes, FRANCE - La Carriere
3/23 Lyon, FRANCE - Transbordeur
3/25 Lille, FRANCE - Le Splendid
3/26 Starbourg, FRANCE - Laiterie
3/27 Paris, FRANCE - Trianon
4/2 Hamburg, GERMANY - Markthalle
4/3 Cologne, GERMANY - Live Music Hall
4/4 Munich, GERMANY - Muffathalle
4/6 Milan, ITALY - Alcatraz
4/12 Stockholm, SWEDEN - Klubben

* * * * * *


Nu uitati . Concertele sunt asteptate in anul ce vine xD .
E aiurea ca a ajuns si Romania sa se afle pe lista acestor concerte T___T .
Sus In jos
Rika
Administratori
Administratori
Rika


Mesaje : 276
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 29

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyMar Dec 28, 2010 2:50 am

Pana o sa ajunga Miyavi pe lista la Romania o sa devenim strabunici....sa fim seriosi! Miyavi e foarte cunoscut si in Japonia si in alte tari si necesita foarte multi bani. Si bani in Romania....Unde? Nu ai de unde...de ce? e asa zisa CRIZA!!
Sus In jos
Alli :)
Moderatori
Moderatori
Alli :)


Mesaje : 69
Data de inscriere : 06/12/2010
Localizare : prima la stânga și dai colțul xD

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyMar Dec 28, 2010 3:59 am

TRebuie sa spun ca amandoua aveti dreptate .
Dar ceea ce m`a deranjat pe mine cel mai mult cand am descoperit "marea veste" ...
Faptul ca se afla si Franta printre tarile alese . Si nu inteleg de ce !!
Va spun ca de cand sunt fana anime si j-rock , un lucru am observat la francezi .
Nu`si bat capul cu asa ceva .
Te poti uita si la forumurile astea anime franceze , putine , mai ales si cele reale despre cultura Japoniei etc .
Fata de noi ce o dam pe Japonia si Coreea, ei se bazeaza chiar foarte mult pe tara lor .
Sunt patriotii tarii lor , nu a altora ca noi -___-' .
Sus In jos
Rika
Administratori
Administratori
Rika


Mesaje : 276
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 29

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyMar Dec 28, 2010 4:40 am

Intradevar. Urasc tara aia inafara faptului ca ne-a facut de ras Romania. In plus cine stie ce e de tara lor putin ma intereseaza. Vorba lui Yume. De unde sa se straga atatia fani Miyavi? Poate altora J-rockeri din Romania nu le place sau nu asculta asa ceva. Pe cand in alte tari sunt cu miile de fani iar aici deabia daca vin 100. ._.
Sus In jos
Tokyo-Juliet
Moderatori
Moderatori
Tokyo-Juliet


Mesaje : 110
Data de inscriere : 02/11/2010
Varsta : 28
Localizare : Rm. Valcea

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyJoi Dec 30, 2010 3:57 am

sh LM.C vin in europa:D sper sa treaca si pe la noi:))
Sus In jos
http://gabri3lllla.hi5.com
Tokyo-Juliet
Moderatori
Moderatori
Tokyo-Juliet


Mesaje : 110
Data de inscriere : 02/11/2010
Varsta : 28
Localizare : Rm. Valcea

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyJoi Dec 30, 2010 4:00 am

romania e plinda de manelisti=)) nush ce le place unora sa ii adua pe aia cum se jelesc:|
Sus In jos
http://gabri3lllla.hi5.com
Rika
Administratori
Administratori
Rika


Mesaje : 276
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 29

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyJoi Dec 30, 2010 5:21 am

O da bine spui!...Acei "cocalari" cu ochelari de soare cand ninge sau cand e inorat afara,cu gulerul de la camasi in sus care se observa vizibil ca nu mai sunt spalate de cateva luni si ca sa acopere acest "miros" de haina nespalata se da cu D&G sau alte spreiuri de 2 lei. Si stati asa mai sunt "pitipoancele" care se imbraca stramt si le iese burta sau orice altceva pe dinafara,se da cu ruj roz de iti scoate ochii,merge cu tocuri iarna (asta e cel mai amuzant) si merg parca sunt gaine pe patine. =]] si asculta muzica de club and manele...
Sus In jos
Biiby
Moderatori
Moderatori
Biiby


Mesaje : 100
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyJoi Dec 30, 2010 10:11 pm

bravo Rika =))...cea mai buna descriere :]]...
Sus In jos
http://bya-blue-kitty.hi5.com
Rika
Administratori
Administratori
Rika


Mesaje : 276
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 29

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyVin Dec 31, 2010 12:01 am

Merci Merci! =] Dar asta e adevarul...
Sus In jos
Alli :)
Moderatori
Moderatori
Alli :)


Mesaje : 69
Data de inscriere : 06/12/2010
Localizare : prima la stânga și dai colțul xD

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyVin Dec 31, 2010 5:00 am

" merg parca sunt gaine pe patine."
Haha ... buna asta :]]
Si mare dreptate .
Mai este si exemplul cu bling`uri ieftine la gat aurite cu spay`uri de par . Ce molfaie guma in statie de fata cu toata lumea si vorbesc tare , incercand sa atraga atentie de la posta primariei .
________________

LM.C in EUROPA .
Facem parte din asa`zisa Europa oare? ;|
La ce prim`ministru` si presedinte avem , nu mi se pare , dar ehh :]] .

Desi ar fii un vis implinit sa ajunga si in Romania ._." .


Ultima editare efectuata de catre Alli :) in Vin Dec 31, 2010 5:01 am, editata de 1 ori (Motiv : Ma baka minte de gaina xDD)
Sus In jos
Mayu-chan

Mayu-chan


Mesaje : 59
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Tg Mures

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyVin Dec 31, 2010 5:14 am

yay! concert Miyavi in italia chiar in aprilie cand merg si eu acolo xD
da nah ..slabe sanse sa merg la concert ca eu in alt oras merg..da..ar fi frumos xD
Sus In jos
rRosemaRy
Moderatori
Moderatori
rRosemaRy


Mesaje : 111
Data de inscriere : 11/11/2010
Varsta : 28
Localizare : Habeni/Dambovita

Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 EmptyVin Dec 31, 2010 4:58 pm

manelisti>:P bleah>:P
sincer? acum cativa ani ascultam si eu manele:)) dar nu pe toate:))jeliturile alea m-au facut sa imi schimb parerea despre manele:)) urasc salam>:P
mai bine ascult robert pattinson decat salam si parizer:))(chiar imi place robert):))
oricum:Pdaca m-ar pune cineva sa spun ce gen de muzica imi place cel mai mult ...as spune cu zambetul pe buze K-POP:))
nu va uitati asa la mine:)) imi place si J:)) dar..mai mult K:D:D
:P:P
dar inafara de muzica:D:Dcred ca as alege pe primul loc japoneza...adica:) sa fim seriosi:)) japoneza e mult mai usoara decat coreeana:)) din punct de vedere si al gramatici si al pronuntiei:))
aham:)) deja am inceput sa aberez:))
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Continut sponsorizat





Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty
MesajSubiect: Re: Miyavi- What's My Name World Tour 2011   Miyavi- What's My Name World Tour 2011 Empty

Sus In jos
 
Miyavi- What's My Name World Tour 2011
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Miyavi
» Black Veil Brides - Set the World on Fire
» Ce va doriti in noul an 2011?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^^ Love Asia ^^ :: Muzica :: Stiri-
Mergi direct la: