^^ Love Asia ^^
^^ Love Asia ^^
^^ Love Asia ^^
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

^^ Love Asia ^^

!NYA NYA NYA NYA NYA!
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Salut Tuturor !

In jos 
+3
Rika
Biiby
大輝(Taiki)
7 participanți
AutorMesaj
大輝(Taiki)

大輝(Taiki)


Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/04/2011
Varsta : 29
Localizare : Romania-Ploiesti

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyJoi Apr 21, 2011 10:27 pm

Well..nu sunt inca multe de spus :). Vin dintr-un orasel mic numit (..) si car in spate vise mari :) Unul dintre ele este de a deveni chitarista...nu de orice fel..ador japan style...deci visez ca intr-o zi sa infiintzez o trupa gen ”JRock” ..doar ca versurile vor fi in engleza..o lungesc cu vorba si revin la descrierea mea :) ..sunt genul de persoana prietenoasa..de cand mam nascut mi-a placut sa fac lumea sa rada..pana acum am reusit asta cu totzi cei din jurul meu insa..to be continued :) . Despre mine mai exact..dupa cum am spus..nu sunt multe de zis(INCA) ..just a person who whanna be somebody..:) Real name:Manu Claudia ,Birthday:08.12.1994, Birthplace:Ploiesti ,Blood Type: $ecret ,Height: $ecret, Weight: 47Kg ,Colors:Black , Blue, White , Silver , Gold ,Hobbies: Guitar(singing) ,Family: Parnets and sister ,Animals:parrot ,Favorite drink:Cola ,Favorite type: Friendly ,Disliked type:person who hate the life :D !That's all :)! Well..The End .
Sus In jos
Biiby
Moderatori
Moderatori
Biiby


Mesaje : 100
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyJoi Apr 21, 2011 10:54 pm

hey...bine ai venit pe forum Salut Tuturor ! 48690
sper sa te distrezi pe`aci Salut Tuturor ! 923631
Sus In jos
http://bya-blue-kitty.hi5.com
大輝(Taiki)

大輝(Taiki)


Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/04/2011
Varsta : 29
Localizare : Romania-Ploiesti

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyVin Apr 22, 2011 12:46 am

Merci :D si eu sper ca forumul acesta sa imi ocupe timpul ...deoarece am mult..si sincer nu prea il folosesc..
Sus In jos
Rika
Administratori
Administratori
Rika


Mesaje : 276
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 29

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyVin Apr 22, 2011 1:53 am

Hey ^___^ ma bucur ca te-ai prezentat in cele din urma. Welcome....^___^ and Have Fun!
Sus In jos
n.o.n.a.m.e
Moderatori
Moderatori



Mesaje : 99
Data de inscriere : 17/11/2010

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyVin Apr 22, 2011 2:52 am

.


Ultima editare efectuata de catre Yume in Vin Aug 12, 2011 3:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Rika
Administratori
Administratori
Rika


Mesaje : 276
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 29

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyVin Apr 22, 2011 4:02 am

Ideea cu trupa o am si eu demult. =]] Eu incep cursurile de tobe...^_^
Sus In jos
大輝(Taiki)

大輝(Taiki)


Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/04/2011
Varsta : 29
Localizare : Romania-Ploiesti

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyVin Apr 22, 2011 8:10 pm

Pai :)) Taiki?...sincer..nici eu nu stiu..pur si simplu am cautat pe net nick-nameuri in japoneza..si totodata dadea si semnificatia lor :) si deci :
Taiki 大輝 m Japanese
From Japanese 大 (tai) "large, great" and 輝 (ki) "radiance, shine". ..well nu sunt larga :))) ca sa nu ma exprim gresit..insa pur si simplu am vrut un nick-name japonez..asa cum au totzi membri unei trupe (eu deja ma gandesc serios in legatura cu viitorul meu xD) ..ok.
In legatura cu chitara..sincer?..mi-e si rusine sa zic..insa nu am :). Am cantat la una ( ”cantat”..-.-”) cand aveam 7 ani la palatul culturii ( eu eram la balet insa asteptam o prietena sa plec acasa cu ea si cu tatal ei ..ea era la muzica instrumentala si isi alesese chitara..) si ma lasat si pe mine sa zdrangan un pic la coarde ...atunci am fost total ”indragostita” de acel instrument..am jurat ca (scuzatzi cacofonia) cum pun mana pe o chitara nu i mai dau drumu..insa nu am avut posibilitatea de ami cumpara una..sincer..a fost din cauza parintzilor care bagau banii in alte prostii de exemplu tatal meu in jocul acela ”inteligent” Metin2ro...sau mama in tv-u cu plasma de catziva metri care nici nu are loc pe perete :|..am ajuns apoi la 15 ani intr-o stare financiara groaznika..a trebuit sa facem imprumuturi ca sa traim ”calumea”..:|..si logik ca acuma nu mai avem bani si pentru chitara...insa eu sunt ambitzioasa si o sa reusesc sa imi cumpar una si fara ajutorul parintilor :) ..as vrea una clasica pentru inceput..si banuiesc ca apoi voi continua pe una bass( nu sunt sigura stiu doar ca bass-isti sunt cautatzi mai dess...insa sunetul de chitara electrica ma atrage mai mult )..in orice caz ..am mai incercat acu 1 luna sa cant la una fara a sti notele sau corzile (nici acu nu le stiu..chitara nu era a mea :)) ) cursurile le incep din Septembrie la palatul copiilor ( fara taxa...la palatul culturi cere taxa si numai banii de dat pe lectzii nu am eu acu) ..in vara sau chiar luna viitoare..sau in orice moment as putea sa imi cumpar chitara numai ca asta depinde de vointa parintilor mei :)..in orice caz sa speram ca inainte de vacantza pentru ca asa as putea sa invat si impreuna cu un vecin de al meu care a luat lectii de chitara la 8 ani (are 48 acu) ..so..am ce face invacantza :))..sper..:( in legatura cu trupa..:) Asta ramane un fel de ultimatum..miam jurat ca( cacofonie dinou :)) ) cum invat calumea chitara..infiintez trupa ..caut ...nu stiu..fac orice pentru o trupa stilul j-rock..numai ca dupa cate am spus..o sa fie nevoie de versuri in engleza..insa ma descurc eu :)) Cam atat :D..dak am omis ceva :)) spunetzimi..si da..stiu ca nu am scris corect majoritatea cuvintelor..mi e sila sa pun liniutze ..punctuletze , virgule ( =)) ) ..
Yume la ce chitara cantzi? Si Rika ai tobe ? sau urmeaza sa itzi cumperi? :)
Sus In jos
n.o.n.a.m.e
Moderatori
Moderatori



Mesaje : 99
Data de inscriere : 17/11/2010

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyVin Apr 22, 2011 11:08 pm

.


Ultima editare efectuata de catre Yume in Vin Aug 12, 2011 3:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
大輝(Taiki)

大輝(Taiki)


Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/04/2011
Varsta : 29
Localizare : Romania-Ploiesti

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyVin Apr 22, 2011 11:14 pm

Merci mult de sfaturi :D Asa ma gandeam sa o cumpar si eu..acu 3 minute am primit o veste buna de la maicamea :)) ma lasa sa imi pasterz alocatzia =))))) ...mda..habar nu avetzi ce parintzi..imprastiatzi am X_X..:)) oricum asta inseamna ca imi pot lua chitara chiar la inceputul vacantzei de vara :D..am bani adunatzi de ceva timp..si sper ca voi gasi una la 250 lei..:)) macar..cam catzi bani dai pe curs?...m-as baga si eu..:) dar nu stiu..la ce parintzi am...nu prea ma sustzin ei in viatza..mai degraba mi-ar da 20 lei ca sa imi cumpar haine decat sa imi iau chitara X_X..whathever..:D
Sus In jos
n.o.n.a.m.e
Moderatori
Moderatori



Mesaje : 99
Data de inscriere : 17/11/2010

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptySam Apr 23, 2011 3:01 am

.


Ultima editare efectuata de catre Yume in Vin Aug 12, 2011 3:05 am, editata de 1 ori
Sus In jos
大輝(Taiki)

大輝(Taiki)


Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/04/2011
Varsta : 29
Localizare : Romania-Ploiesti

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptySam Apr 23, 2011 3:08 am

Salut Tuturor ! 199135 Doamne ajuta..acu ca vine pastele o sa primesc 50 lei de la fini (mereu facem pastele cu finii ) so...asta inseamna ca am 100 lei..inca 150 lei si imi iau si eu o chitara.. Salut Tuturor ! 338887 ..ma rog..macar acolo..atat timp cat are ”cotor” si corzi =))..e nemaipomenit..ROAGATE PENTRU MINE :)))) Salut Tuturor ! 76132
Sus In jos
n.o.n.a.m.e
Moderatori
Moderatori



Mesaje : 99
Data de inscriere : 17/11/2010

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptySam Apr 23, 2011 3:17 am

.


Ultima editare efectuata de catre Yume in Vin Aug 12, 2011 3:03 am, editata de 1 ori
Sus In jos
大輝(Taiki)

大輝(Taiki)


Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/04/2011
Varsta : 29
Localizare : Romania-Ploiesti

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyDum Apr 24, 2011 3:10 am

Ok :D Te astept pe mess :* Salut Tuturor ! 76132
Sus In jos
Pika

Pika


Mesaje : 53
Data de inscriere : 05/02/2011
Varsta : 27
Localizare : Stanga , dreapta , sus , jos da` cauta`ma

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyDum Apr 24, 2011 4:27 am

Hei .... Bun venit ... stiu ca e tarziu da` neah n`am mai intrat de mult timp. Marog :)) ca tot vorbiti voi doua despre chitara .... sper sa`ti cumperi .... si iti dau si eu un site de care cred ca sti si ai mai intrat pe el ... gasesti multe si ieftine ... si 100% iti vine acasa comanda .... http://www.okazii.ro/
Sus In jos
大輝(Taiki)

大輝(Taiki)


Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/04/2011
Varsta : 29
Localizare : Romania-Ploiesti

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyDum Apr 24, 2011 4:00 pm

Merci mult :D Apreciez gestu ^.^ !
Sus In jos
Kllama

Kllama


Mesaje : 231
Data de inscriere : 28/08/2010
Varsta : 26

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyLun Apr 25, 2011 12:26 am

buna:>:>:>sper sa te distrezi aici:D
P.S: Rika=)))se pare ca suntem doua admine-tobosare pe forumu asta:))...mda eu am intrerupt un timp lectiile ca profa a nascut cam acum 2 luni si nu prea are timp:|:|:|:|
Sus In jos
https://j-rock-romania.forumgratuit.ro
rRosemaRy
Moderatori
Moderatori
rRosemaRy


Mesaje : 111
Data de inscriere : 11/11/2010
Varsta : 28
Localizare : Habeni/Dambovita

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyLun Apr 25, 2011 2:54 am

Hey>:D<
bine ai venit pe forum>:D<
sper sa te simti bine printre noi:D:D
si chiar mi se pare o idee super ceea ce vrei sa devii:X
sincer,atunci cand vrem sa devenim ceva.multa lume spune ca nu va fi asa,ca nu vei fi capabil sa iti indeplinesti visul.Eu una vreau sa devin translator roman-japonez.Unii oameni ma sustin,altii spun ca nu am sanse.Cel mai bun lucru pentru mine este ca familia mea ma sustine si asta e tot ce conteaza:D
si sper:Dsa iti indeplinesti visul de a face parte dintr-o trupa:D
kisses:X
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
大輝(Taiki)

大輝(Taiki)


Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/04/2011
Varsta : 29
Localizare : Romania-Ploiesti

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptySam Apr 30, 2011 2:34 pm

Merci Mult :* Si eu sper sa devi Translator Roman-Japonez..cine stie poate o sa am nevoie de tine vreodata :)) :X Salut Tuturor ! 76132
Sus In jos
Rika
Administratori
Administratori
Rika


Mesaje : 276
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 29

Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! EmptyDum Mai 01, 2011 5:08 am

Uhm,nu.Nu am tobe si nici nu urmeaza sa-mi iau.As vrea eu...=]].Doar ma apuc de curs. Nu am unde sa le depozitez.Poate pe bloc Salut Tuturor ! 259723 dar am vazut un set de tobe la 20 de milioane.Is faine,dar pana imi strang eu bani....ma apuca 2030!... Salut Tuturor ! 254315
Sus In jos
Continut sponsorizat





Salut Tuturor ! Empty
MesajSubiect: Re: Salut Tuturor !   Salut Tuturor ! Empty

Sus In jos
 
Salut Tuturor !
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^^ Love Asia ^^ :: Despre noi :: Welcome-
Mergi direct la: