^^ Love Asia ^^
^^ Love Asia ^^
^^ Love Asia ^^
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

^^ Love Asia ^^

!NYA NYA NYA NYA NYA!
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ゾロ(Zoro)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
大輝(Taiki)

大輝(Taiki)


Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/04/2011
Varsta : 29
Localizare : Romania-Ploiesti

ゾロ(Zoro) Empty
MesajSubiect: ゾロ(Zoro)   ゾロ(Zoro) EmptySam Apr 23, 2011 7:16 pm

Vad ca nu a postat nimeni nimic despre aceasta trupa..ei bine asta poate pentru ca nu sunt asa de cunoscutzi...:D eu am aflat de ei acu 2 saptamani..si sincer am ajuns addicted de 3 melodii ale lor.. ca X_X au un baiat in trupa care logik ca trebuie sa arate si sa se imbrace ca o fata ca altfel nu e la moda :)))..(sincer..nici nu ma mira...il caracterizeaza mult..sa ii auzitzi vocea ..:)) ) , se imbraca fiecare cum vrea..:)) astai tare sa il vedetzi pe unu super multi colorat si ceilatzi inbracatzi la 4 ace :| :)) imi place mult de ei..so..Let s start to know them !

Zoro (ゾロ) is an oshare kei japanese band that formed in January 2007. Formed by Ryuuji, Tatsuhi, and Yuuya. Later joining was Taizo who was from outside of Ryuuji, Tatsuhi, and Yuuya's former band Soroban.

Zoro was formed from the members of the band Soroban, another Japanese band that vocalist Ryuuji, bassist Tatsuhi, and drummer Yuuya belonged. Taizo (ex-Mouse) joined from outside of Soroban.
Their first performance was at Liquidroom Ebisu on March 5 without a drummer. Their rock song 1888 caused a stir amongst Soroban fans, however, Zoro held a good amount of dedicated fans.

Upon announcing the release of their first album, the two different versions of Apollo were out in August.
At Jack In The Box 2010 on December 27th ZORO revealed that they Yuuya and Taizo would be leaving the band, and that the band would go on a hiatus. Their last performance together was held at C.C.Lemon Hall on December 29th.


Members

  • Ryuji (龍寺) - vocalist (2007–present)

    • Tatsuhi (たつひ) - bassist (2007–present)



  • Ex-members




    • Yuuya (ゆうや) – drummer (2007–2010)

    • Taizo (タイゾ) - guitarist (2007–2010)



(sincer imi pare rau ca au plecat cei doi din trupa :( erau chiar buni..SUPER BUNI..)


Mai multe gasitzi pe wikipedia...well..3 melodii care sper sa va placa de ale lor : Kitsune , House of Madpeak , Pink . ...eu una le am pe telefon le ascult in disperare si sincer..imi pare rau de ei..

Acesta este site-ul lor official (nu fac publicitate la nici un produs deci..nu incalc nici o regula :)) ..in plus trebuie sa avem o oarecare legatura cu ei ..nu? :| )

http://www.zoro-web.com/


ゾロ(Zoro) 76132 ゾロ(Zoro) 76132 ゾロ(Zoro) 76132

Well?..care dintre ei vi se
pare mai dragutz? :X
Mie Ryuji :X il IUBESC :X:X X_X..
Sus In jos
Riku

Riku


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/01/2012
Varsta : 23
Localizare : Curtea de Arges

ゾロ(Zoro) Empty
MesajSubiect: Re: ゾロ(Zoro)   ゾロ(Zoro) EmptyMier Ian 04, 2012 6:21 pm

mie una imi place variata ala vechi cu cele 4 si acuma numai 2
Sus In jos
 
ゾロ(Zoro)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^^ Love Asia ^^ :: Muzica :: Trupe-
Mergi direct la: