^^ Love Asia ^^
^^ Love Asia ^^
^^ Love Asia ^^
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

^^ Love Asia ^^

!NYA NYA NYA NYA NYA!
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Wikipedia says..

In jos 
+7
Yoko
Ema
rRosemaRy
Kllama
~SaYoMi~
blood
Alexix
11 participanți
AutorMesaj
Alexix




Mesaje : 3
Data de inscriere : 29/08/2010

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyDum Aug 29, 2010 4:12 am

Subiectul
Light Yagami este un tânăr inteligent care este nemulțumit de crimele și corupția din lume. Viața lui se schimbă drastic când descoperă un carnet misterios, cunoscut ca "Death Note". Instrucțiunile din acesta spun că numele omului scris în carnet va muri. Light este la început șceptic de autenticitatea acestuia, dar după o vreme, realizează că Death Note este real. După ce se întâlnește cu vechiul proprietar al caietului, un shinigami numit Ryuk, Light încearcă să devină "Dumnezeul noii lumi" omorându-i pe toți cei care îi credea răi și pe toți cei care îi stăteau în cale.

După scurtă vreme, numărul mare de morți inexplicabile ale criminalilor atrage atenția Interpol-ului și a unui detectiv misterios cunoscut ca "L", care află repede că criminalul în serie poreclit de public ,,Kira" (derivat din pronunția cuvîntului killer - criminal) este localizat în Japonia, concluzionînd de asemenea că poate ucide fără a fi în vecinătatea victimelor sale. Light realizează că L îi va fi cel mai mare obstacol și astfel începe un "joc de-a șoarecele și pisica" între cei doi.

So yeh. Mie personal imi plac si Light, si L si Near.

Imi place de Light, pentru ca.. E Kira. Mda. L are un stil unic, deci si el imi place :lol: Iar Near are parul killer. :lol:
Sus In jos
blood

blood


Mesaje : 6
Data de inscriere : 05/11/2010
Varsta : 29
Localizare : ludus

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyVin Noi 05, 2010 1:37 am

.... A fost foarte tare acel animeu .. pacat ca a avut un sfarsit .. destul de urat zic eu ... puteau sa mai continuee..
Sus In jos
~SaYoMi~

~SaYoMi~


Mesaje : 2
Data de inscriere : 06/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti-Romania

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptySam Noi 06, 2010 3:10 am

like!e unul din serialele mele preferate :D
Sus In jos
Kllama

Kllama


Mesaje : 231
Data de inscriere : 28/08/2010
Varsta : 27

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptySam Noi 06, 2010 4:09 am

nustiu deastea...m-am uitat doar la kaleido star...xD nu pre imi plac animeurile imi dau senzatia de telenovela :|
Sus In jos
https://j-rock-romania.forumgratuit.ro
rRosemaRy
Moderatori
Moderatori
rRosemaRy


Mesaje : 111
Data de inscriere : 11/11/2010
Varsta : 28
Localizare : Habeni/Dambovita

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyVin Noi 12, 2010 1:27 am

da...si mie mi-a placut mult animeul:D http://byayanna.wordpress.com/good-and-evil-death-note/ uite...aici e un fanfic death note scris de mine si inca o prietena...pentru cine e curios , just one click:D
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Ema
Moderatori
Moderatori
Ema


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Brasov

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptySam Noi 13, 2010 4:54 am

telenovela? 😕 :|
nu m-am uitat niciodata pt k nu mai am animax :evil: :( Wikipedia says.. 371146 :pale: :( si pe net nu m-am uitat
am auzit ca e foarte tare.. am gasit un site cu episoadele asa ca vreau sa incep sa ma uit cand am timp
Sus In jos
Yoko

Yoko


Mesaje : 32
Data de inscriere : 13/11/2010
Localizare : Land of Joyness.

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptySam Noi 13, 2010 11:42 pm

Imi place Death Note! Filmele sunt grozave. E tare simpatic Ryuk :]] <3.
Sus In jos
Ema
Moderatori
Moderatori
Ema


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Brasov

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyDum Noi 14, 2010 1:48 am

am vazut primele 2 episoade de dimineata si toata ziua m-am gandit la cat de tare e :P
Sus In jos
Ema
Moderatori
Moderatori
Ema


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Brasov

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyDum Noi 14, 2010 1:52 am

s-ar putea sa devina anime'ul meu preferat ❤ ❤
Sus In jos
Rika
Administratori
Administratori
Rika


Mesaje : 276
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 29

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyDum Noi 14, 2010 5:17 pm

Eu una ador animeul asta. L-am vazut si eu cand aveam animat TToTT *acum numai am m(______)m* si...filmele sunt super faine.
Sus In jos
Ema
Moderatori
Moderatori
Ema


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Brasov

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyDum Noi 14, 2010 5:43 pm

de cand nu mai ai?
eu de vreo 2 ani cred T~T Wikipedia says.. 371146
Sus In jos
Rika
Administratori
Administratori
Rika


Mesaje : 276
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 29

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyDum Noi 14, 2010 5:50 pm

eu de 1 an...TToTT RDS!! URASC!
Sus In jos
Ema
Moderatori
Moderatori
Ema


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Brasov

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyDum Noi 14, 2010 5:58 pm

:lol: rds asta.. :evil:
Sus In jos
Ema
Moderatori
Moderatori
Ema


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/11/2010
Varsta : 27
Localizare : Brasov

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyDum Noi 21, 2010 4:03 am

este..este..BESTIAL! ❤ ❤
deci ador anime asta!!
am ajuns la ep. 18.. :P
Sus In jos
Alli :)
Moderatori
Moderatori
Alli :)


Mesaje : 69
Data de inscriere : 06/12/2010
Localizare : prima la stânga și dai colțul xD

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyMar Dec 07, 2010 3:19 am

Hehe.
Am vizionat tot animeul și filmul și chestia aceea numită Amintirile unui Shinigami , or something like that x__X .
Sfârșitul nu prea mi-a plăcut . Yagami arăta ca unul din pacienții spitalului de nebuni xD .
Sus In jos
Rika
Administratori
Administratori
Rika


Mesaje : 276
Data de inscriere : 01/11/2010
Varsta : 29

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyJoi Dec 23, 2010 4:25 pm

Imi place foarte mult.E unul dintre animeurile mele favorite.Cel mai mult mi-au placut filmele. Sunt foarte reusite dupa parerea mea.
Sus In jos
Broken Porcelain

Broken Porcelain


Mesaje : 5
Data de inscriere : 28/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Behind You!

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptySam Ian 28, 2012 2:32 am

Nu am priceput eu mare lucru din Death Note, dar cert este că mi-a plăcut... :))
Sus In jos
*LeAyu

*LeAyu


Mesaje : 15
Data de inscriere : 17/06/2012
Varsta : 30
Localizare : Târgu-Mureș

Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. EmptyDum Iun 17, 2012 9:57 pm

^ E bazat pe chestii polițiste, dacă nu prea le ai cu subiectu ăsta, s-ar putea să rămâi destul de confuză.

Am citit manga-ul de 2 ori (dumnezău, că lung îi O___O), filmul de nu mai știu câte ori și la fel și anime-ul. E manga-ul/anime-ul/filmul meu preferat din toate timpurile. Personajul meu preferat e Light, of course, și datorită filmului, Tatsuya Fujiwara (cel care l-a interpretat pe Light) a ajuns să fie actorul meu preferat și să mă uit la toate filmele lui. :)) Nu mi-a plăcut Misa Misa deloc. E atât de piți și a fost atât de idioată când a trimis casetele video la toate televiziunile posibile. Idioată rău.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Wikipedia says.. Empty
MesajSubiect: Re: Wikipedia says..   Wikipedia says.. Empty

Sus In jos
 
Wikipedia says..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^^ Love Asia ^^ :: Anime :: Death note-
Mergi direct la: