^^ Love Asia ^^
^^ Love Asia ^^
^^ Love Asia ^^
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

^^ Love Asia ^^

!NYA NYA NYA NYA NYA!
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Kaleido Star

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
n.o.n.a.m.e
Moderatori
Moderatori



Mesaje : 99
Data de inscriere : 17/11/2010

Kaleido Star Empty
MesajSubiect: Kaleido Star   Kaleido Star EmptyMier Noi 17, 2010 3:15 am



Kaleido Star (japoneză カレイドスタ) reprezintă un anime produs de Gonzo Digimation, al cărui director este Junichi Sato[3], iar scenarist este Reiko Yoshida și este licențiat în Statele Unite ale Americii de către ADV Films[4][5].

Acest anime a cuprins două serii și acestea au fost urmate de trei OVA-uri[6]. Seria anime a condus spre o serie manga, în care acțiunea are loc cu 15 ani în față comparativ cu anime-ul[7]. Totodată este sursa de inspirație pentru un roman.

Primul episod din adaptarea în limba engleză a apărut în ediția din ianuarie 2004 în revista Newtype.[8] Luci Christian a dublat în versiunea anglofonă și pe Sarah Dupont și pe doctorița Kate. Ea a declarat într-un interviu că apariția acestui lucru determină „despărțirea vocilor personale prin anumite șabloane vocale”.[9] Acrobatul japonez Dio Kobayashi este menționat ca fiind consultant special în 2002[10], iar un personaj din Kaleido Star, care are aceeași specialitate ca și el (reprezentații cu bici) a primit numele lui[11].

Acțiunea anime-ului planează asupra unei fete de 16 ani din Japonia, pe nume Sora Naegino[12]. Aceasta a visat, de când era mică, să fie o membră a Kaleido Stage (echivalentul lui Cirque du Soleil) din orașul ficțional Cape Mary, California ( care seamănă izbitor cu San Francisco)[13]. Pe parcursul anime-ului va întâlni numeroase obstacole ce o vor ajuta să dobândească o maturizare mentală și spirituală. Va fi ajutată de numeroșii ei prieteni și de Spiritul Scenei, Fool.


Ati vazut anime-ul? Cum vi s-a parut?
Sus In jos
Biiby
Moderatori
Moderatori
Biiby


Mesaje : 100
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau

Kaleido Star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Kaleido Star EmptyMier Noi 17, 2010 4:22 pm

eu l`am vazut<3.....a fost suuuper fain ^.^...dar nu l`am urmarit chiar pana la capat ca intr`o zi mi`am pus net la RDS si am observat ca nu mai imi merge animax`ul de loc:|...dar cred ca o sa incep sa ma mai uit odata de la capat :P
Sus In jos
http://bya-blue-kitty.hi5.com
Ema
Moderatori
Moderatori
Ema


Mesaje : 127
Data de inscriere : 06/11/2010
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Kaleido Star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Kaleido Star EmptySam Noi 20, 2010 1:00 am

am vazut cateva ep..ca intr-un timp imi mergea cam 1h animax'ul
e f fain anime'ul chiar mi-a placut ❤
Sus In jos
jenny




Mesaje : 3
Data de inscriere : 21/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Near U

Kaleido Star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Kaleido Star EmptyJoi Apr 21, 2011 8:30 pm

Kaleido Star 76132 Este anime-ul meu preferat am văzut toată seria de trei ori!!! Este minunat şi cu cea mai originală poveste! Îmi place totul la el!
Sus In jos
Riku

Riku


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/01/2012
Varsta : 23
Localizare : Curtea de Arges

Kaleido Star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Kaleido Star EmptyMier Ian 04, 2012 7:10 pm

mie la fel am vazut pe Animax
Sus In jos
Continut sponsorizat





Kaleido Star Empty
MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Kaleido Star Empty

Sus In jos
 
Kaleido Star
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^^ Love Asia ^^ :: Anime :: Kaleido Star-
Mergi direct la: